לימודי צילום, קורס צילום
  לפרטים נוספים
 הסכמה לקבלת חומרי פירסום ודיוור
  מאמרים
  נמל תל אביב תמיד נותן לי תחושה של חוץ לארץ - רשמים מתוך פרויקט מסע טללים 2012

נמל תל אביב תמיד נותן לי תחושה של חוץ לארץ, במיוחד בחורף ובמיוחד אם אני מוקף בחבורת צלמים דוברת רוסית.
גיורא המנהל האקדמי של פרוקיט מסע טללים  הסביר לי בטלפון שהם עושים סיור צילום יום גולש לילה בצפון תל אביב והזמין אותי להצטרף. הוא סיפר לי שלתוכנית מסע – צילום מגיעים צעירים ממדינות חבר העמים לתקופה של 8 חודשים. הם לומדים עברית ומעט ציונות ותולדות עם ישראל אך בעיקר צילום, יש להם כ 18 שעות שבועיות של לימודי צילום.
גיורא המליץ לי לדבר עם יאנה, היא דוברת אנגלית מעולה, היא עשתה תואר בתרגום ובשפה האנגלית כך שהיא מדברת אנגלית בכמה רמות מעלי. היא סיפרה לי שהיא הייתה בארץ במסגרת פרויקט "תגלית" ולאחר שחזרה לאוקרינה שמעה על תוכנית "מסע". היא מצלמת כבר כשלוש שנים ולכן באה בתוכנית "מסע צילום".
היא מאוד שמחה להיות בישראל ושמחה לקבל תמיכה מהמשפחה שיש לה כאן בארץ ומהחברים. היה לה משבר לפני זמן מה כאשר במהלך צילומים תת מימיים חדרו למצלמה מים היא נהרסה לחלוטין. היא הייתה נסערת וכבר חשבה להפסיק הכל ולחזור הביתה אבל רק בזכות החברים והמשפחה כאן היא קיבלה עזרה והמשיכה בתוכנית. עכשיו היא מקווה לפחות לקנות מצלמה חדשה יותר טובה מהקודמת.
היא מרגישה שהגישה שלה לצילום השתנתה, היא מקווה שלטובה. בעבר היא למדה לבד וצילמה בעיקר פורטרטים, היום היא מנסה לעשות דברים חדשים וללמוד את כל הסגנונות.
תוך כדי השיחה עם יאנה כבר התקבצו כמעט כל הקבוצה והמורה שלהם הסביר להם ברוסית דברים שלא ממש הבנתי.
לפני שכולם התפזרו להמשיך בצילומים תפסתי את דני, מיכאל ואלינה לשיחה קצרה. דני, בחור גבוה וביישן סיפר לי שהוא עבד בסטודיו לצילום בסנט פטרבורג עד שהרגיש הוא רוצה להכיר את המולדת שלו ואת היהודיות, הוא חושב ברצינות על לעלות לארץ. הוא מאוד רוצה להכיר את החיים בארץ וחושב כבר עבודה בתחום הצילום. הוא כמובן הביע בפני את החשש מפני התחרות בתחום הצילום, אבל האמת היא שכבר בשניות הראשונות ראיתי שאין לו מה לחשוש, מי שמסתובב בלילה בנמל תל אביב עם פלאש חיצוני קטן על מונופוד הוא בחור רציני שיודע משהוא על צילום.


 

צילום, אורי פינר


הוא אוהב בעיקר צילום נוף ופורטרטים, מאמין שאפשר להביע רגשות גם בצילום נוף. הוא מרגיש שהוא השתפר מאוד בצד הטכני של הצילום וגם בצד הרעיוני.
מיכאל הוא קצת פחות ביישן, הוא בכלל לא עסק בצילום לפני שהגיע לתוכנית, הוא מוזיקאי ולמד מוזיקה באקדמיה בסנט פטרבורג, אבל אומנות זה אומנות ולכן צילום ומוזיקה מאוד דומים. אני מוכרח להסכים. הוא לא חושב על עליה לארץ ומרגיש שהוא צריך קודם לטייל בעולם. הוא מתחבר לצד האומנותי של הצילום ומרגיש מאוד בתחילת הדרך הצילומית שלו.
לאומתו אלינה מצלמת כבר מגיל 12. היא במקור ממוסקבה והיא מורה לאנגלית. בנוסף לצילום היא גם עוסקת קרמיקה. לדבריה היא תמיד מחפשת קצת לברוח מעצמה ולכן לא חושבת על עליה לארץ. פתאום אני מבין שהיא יודעת עברית, היא למדה ברוסיה ושמחה לתרגל את השפה כאן בארץ.
היא אוהבת לצלם הכל ובכל סגנון מאבסטרקט ועד אופנה, תמיד מחפשת את האיכות. בתוכנית היא למדה אייך לצלם את הנושאים שהיא תמיד אהבה אך בצורה יותר מקצועית. אומנם היא מדברת על עצמה בצורה לא מחייבת אך כאשר למחרת ראיתי תמונה אחת שהיא צילמה הבנתי שיש לה מחויבות גדולה לצילום ולאיכות בצילום.