לימודי צילום, קורס צילום
  לפרטים נוספים
 הסכמה לקבלת חומרי פירסום ודיוור
  מאמרים
  מגוון קורסים וסדנאות במסע אחר המדרשה לצילום גיאוגרפי

החלום שלכם הביצוע עלינו

המיוחדים שלנו ...

קורס צילום למתחילים
קורס צילום, סדנאות צילום במסע אחר המדרשה שלצילום גיאוגרפי  קורס  מקצועי למתחילים מיועד ליצור היכרות מעמיקה של הסטודנט עם המצלמה ואפשרויותיה. בקורס נלמד את יסודות הצילום ונושאים מרכזיים בהם הצילום  מטפל וביניהם: פורטרט, סביבה קרובה, צילומי רחוב ועוד. 

קורס צילום למתקדמים

קורס צילום המשך לקורס יסודות הצילום ולבעלי ידע וניסיון בצילום המעוניינים להעמיק את שליטתם בצילום, לחדד ולהעשיר את החשיבה החזותית ובה בעת להעשיר את הידע הטכנולוגי. במהלך 10 מפגשים, נחדד ונעשיר את החשיבה החזותית, נדון בסוגיות נבחרות מעבודות צלמים שונים, נעמיק בבניית גוף עבודה אישי, נעשיר את הידע הטכני בנושאי צבע, תאורה ומבזקים, נצא לסיורי צילום משותפים ואחריהם נבצע ניתוח וביקורת על הצילומים המשותפים. בסיום הקורס נציג תערוכת צילום מהעבודות הנבחרות שצולמו במהלך הקורס.

קורס צילום למתקדמים שלב 2
קורס המשך לקורס יסודות הצילום - מתקדמים ולבעלי ידע וניסיון בצילום המעוניינים להעמיק את שליטתם בצילום, לחדד ולהעשיר את החשיבה החזותית ובה בעת להעשיר את הידע הטכנולוגי.
במהלך 10 מפגשים, נחדד ונעשיר את החשיבה החזותית, נדון בסוגיות נבחרות מעבודות צלמים שונים, נעמיק בבניית גוף עבודה אישי, נעשיר את הידע הטכני בנושאי צבע, תאורה ומבזקים, נצא לסיורי צילום משותפים ואחריהם נבצע ניתוח וביקורת על הצילומים המשותפים. בסיום הקורס נציג תערוכת צילום מהעבודות הנבחרות שצולמו במהלך הקורס.

קורס צילום בשחור לבן
ישנם צילומי צבע שמבטאים ראייה בשחור לבן, וצילומי שחור לבן צבעוניים.
בקורס הנוכחי, יילמדו עקרונות הצילום הטכניים וההדפסה בשחור לבן לצד פיתוח יכולת הראייה ושפת הצילום בשחור לבן. מהצד הטכנולוגי, תלמד הפעלה ושליטה במצלמה, סלילת סרטים, מדידת אור ושיטות חשיפה והדפסה במעבדה הפוטוכימית. מהצד הויזואלי, באמצעות תרגילי צילום בנושאים שונים, תלמד שפת הצילום, זוית צילום נכונה, אור וצל, קומפוזיציה, בחירת נושא וביטוי מתאים שלו בשפת הצילום.


הצלם המשוטט

סדנא בה ילמדו פרקטיקות צילום שונות הקשורות לצילום תיעודי – צילומי רחוב, צילומי חטף (סנפשוט), צילום פורטרט בסביבה אקראית, מזדמנת, לעיתים בטוחה ולעיתים לא. יינתנו כלים כיצד לגשת לצלם נושא מסויים, איך מפתחים סגנון צילום אישי, יכולת לספר סיפור דרך עבודת צילום ועריכת גוף עבודה.
במהלך הסדנא יסקרו עבודות צלמים בז'אנר הדוקומנטארי מההיסטוריה של הצילום ועד ימינו המטפלים בנושא הרחוב, לכידת הרגע, יחסי צלם – מצולם, רגעי שיא ורגעים חסרי חשיבות לכאורה, אתיקה בצילום הדוקומנטארי ואפשרויות עכשוויות בז'אנר זה. בכל שיעור יינתנו משימות צילום ותערך ביקורת כיתתית. בנוסף, יתקיימו יציאות משותפות לצילומי חוץ ולתרגול הנושאים הנלמדים.

קורס צילום סטודיו
מפגשים בני שלוש שעות כל אחד, המיועדים ללימוד ושליטה באור ותוספות תאורה.
החל מהמבזק הנייד ועד תאורת האולפן. תאורה חמה (רציפה) ותאורת מבזקים, מחזירי אור ומדי אור. מבזק כאור עיקרי וכתאורה משלימה.

קורס צילום אמנותי# ביטוי אישי
הקורס יעסוק בצדדים האומנותיים יותר של הצילום ויקנה לכל משתתף את היכולת לפתח פרוייקט צילום אישי. בקורס נכיר את הסגנונות השונים והמגוונים של השפה הצילומית, איך ליצוק תוכן ומשמעות לתוך העבודות.
בחצי הראשון של הקורס נכיר סגנונות שונים של צילום והסטודנטים יקבלו מטלות צילום הקשורות אליהם. בחציו השני של הקורס כל סטודנט יבחר פרוייקט שעליו יעבוד בצורה ממושכת יותר וילמד את השלבים לבניית פרוייקט בעל מסר ומשמעות, משלב התחקיר והרעיון ועד הגימור ואופן התצוגה. במהלך קורס צילום נערוך סיור משותף בתערוכה מרכזית ובסוף הקורס כל צלם יציג את עבודותיו בפורום רחב.


קורס פוטושופ לצלמים # מתחילים
הקורס מתמקד בתוכנת פוטושופ לעיבוד תמונה, התוכנה המקצועית והמובילה בשוק. במהלך הקורס בן 10 המפגשים ילמדו האפשריות המרכזיות בתוכנה לטיפול בצבע, ניגודיות ואופי גוון התמונה וגם טיפול ותיקון של אזורים מסוימים בתמונה. ילמדו טכניקות מתקדמות לעיבוד תמונה המאפשרות התערבות משמעותית בדימוי כמו הוספה או החסרה של חלקים בתמונה. בנוסף ייגע הקורס באיכות של המקור הדיגיטאלי – קובץ תמונה מסריקה וקובץ תמונה ממצלמה דיגיטאלית וגם באיכות הפלט – הדפס דיגיטאלי במדפסת הזרקת דיו

קורס פוטושופ לצלמים # מתקדמים 
הקורס מלמד כלים מתקדמים בתוכנה וטכניקות מתקדמות לעבודה, החל מעבודת מעבדה מתקדמת ועד כלים מתקדמים לצריבה ולהתערבות משמעותית בדימוי.
את הקורס ילווה דיון במשמעות האומנותית שמביאה איתה הטכנולוגיה החדשה. במהלך הקורס נראה עבודות של צלמים שעיבוד התמונה מהותי לנושא עבודתם וההתערבות בדימוי מתאפשרת בזכות הטכנולוגיה החדשה וכן נצפה בעבודות עיבוד תמונה של אמני פוטושופ. 

קורס צילום דיוקן # פרוטרט
הקורס עוסק בעיצוב דמות בצילום המבוים, תוך שימוש בגישות ובטכניקות המגיעות מעולמות שונים כמו צילומי פורטרט קלאסיים, צילום אישי, רחוב, אופנה וכו.
בקורס נבחן ונתנסה בגישות שונות בהתייחסות לדמות המצולמת: את הקשר בין צלם אירועים למצולם, מניפולציות על המצולם, הלבשה, תאורה, העמדה ושפת גוף. במקביל נכיר סגנון עבודתם של צלמי דיוקן חשובים וננסה להמחיש את ההיבטים השונים באמצעות מגוון של תרגילים ודיון עליהם.

קורס צילום נוף חברתי
קורס נוף חברתי מתמקד בצילומי נוף וסביבה בהקשרים אישיים, אומנותיים, חברתיים ותקשורתיים. במהלך הקורס יושם דגש על בניית תיק עבודות ופיתוח פרויקט אישי שיוצג בתערוכה מסכמת.
בסיום הקורס יוכלו משתתפיו ליזום, לתכנן ולקדם פרויקטים צילומים אישיים המתייחסים לסוגיות בוערות בחב' הישראלית כמו גם להביע עמדתם על תופעות ומצבים. במסגרת הקורס יועברו הרצאות העשרה של אמנים וצלמים ויתארחו מגוון מרצים אורחים בתחום

קורס צילום ערום אמנותי
הסדנה תתמקד ביכולות השליטה בתאורה מלאכותית, באופן המפגש של אור עם עור, באפשרות הציור באור, באופן העבודה עם מודל ובניית דמות. הסדנה בנויה מ-3 מפגשים: שיעור היכרות עם אופני העבודה והתאורה בצילום מודל ותרגול בכיתה, שיעור חוץ - צילום עירום בטבע עם דגש על קומפוזיציה וצבעוניות ומפגש ביקורת מסכם .

קורס צילום# חברה בעדשת המצלמה
קורס מתקדמים ליצירת פרויקט אישי-תיעודי
יודע כבר איך לתפוס תמונה טובה? רוצה לקפוץ למים עמוקים וליצור עבודה תיעודית רצינית? הקורס מיועד לאנשים בעלי ידע בצילום המעוניינים להתקדם ולעבוד באופן יותר אינטנסיבי בתחום הצילום התיעודי ולהרים פרויקט אישי סביב נושא מסוים.
הקורס יקנה כלים של איך בונים גוף של עבודה תיעודית, תוך דגש על פיתוח שפה צילומית אישית עם ליווי צמוד של מנחה מהרגע הראשון של חיפוש רעיון לפרויקט תיעודי ועד לשלב העריכה ובחירת אופן ההגשה המתאים לכל עבודה.

קורס צילום במבט נשי# לנשים בלבד
האם יש חיה כזאת "נקודת מבט נשית" בכל הנוגע לצילום? האם הנשים תופסות את העולם אחת שהן עומדות מאחורי העדשה?
הסדנא תנסה להשיב על השאלות הללו באמצעות סדרת של ארבעה מפגשים המשלבים שיעור תיאורטי שיידון בנקודת המבט הנשית, תוך צפייה וניתוח של עבודות של צלמות מתחום הצילום התיעודי, שיעור התנסות בשטח – צילום הריון בטבע, וכן עבודה על פרויקט אישי-נשי שיוצג בשיעור האחרון.