לימודי צילום, קורס צילום
  לפרטים נוספים
 הסכמה לקבלת חומרי פירסום ודיוור
  מאמרים
  טיפים לצילום

טיפים לצילום

אנו תמיד נמצאים במרחק של שתי שניות מצילום הנה 10 טיפים שכל צלם חובב חייב לדעת בטרם על מנת להוציא את המיטב מהצילום הדיגיטאלי שלו חלקם נלמדים בהרחבה במסגרת קורס צילום למתחילים ובלימודי צילום נרחבים וחלקם מועברים כטיפים אישיים מניסיון. כצלם חובב, אלה הם חלק מהרעיונות שיעזרו לך להוציא את המיטב מהתמונות ומהמצלמה הדיגיטאלית שלך. בתקווה שיעזרו בתיעוד הרגעים המיוחדים על הצד הטוב ביותר וגם להכיר חלק מלימודי קורס צילום מלא.

 1. בחירת מצלמה- אין צורך לקנות את המצלמה היקרה והטובה ביותר , במהלך קורס צילום למתחילים לומדים המשתתפים לנצל את מלוא הפונקציות במצלמה וכך גם במצלמה "פשוטה" לומדים המשתתפים בקורס להפיק תמונות איכותיות . ניתן לקבל תמונות יפות מאוד גם בציוד בסיסי ,תוך הקפדה על כללי בסיס. ניתן לראות דוגמאות אלה באתר שיתוף התמונות Flickr. במשך הזמן וככל שתצלם יותר תמונות ותרכוש ניסיון בצילום דיגיטאלי, תוכל להחליט ולדעת איזו מצלמה דיגיטאלית וציוד נוסף מתאים לסגנון ולאופי הצילום שלך.

 2. השתמש בחצובה- יציבות בשעת הצילום הינה תנאי הכרחי בצילום חד וברור, ניתן להשיג מגוון רחב של חצובות במחירים נמוכים יחסית. החצובה מומלצת מאוד במיוחד כשמשתמשים בעדשת זום ארוכה, ליותר יציבות, ניתן להשתמש גם בפונקציית הטיימר של המצלמה על חצובה או משטח ישר, וכמובן אם המצלמה או העדשה שלכם מצוידות במייצב תמונה (Image Stabilizer), הפעילו אותה.

 3. תמונה בהפתעה- יותר ויותר משתתפים בקורסי הצילום מגלים שלהנציח את הרגע, לעיתים ,מספר יותר מתמונה המצולמת בכוונה תחילה. ממולץ לשמור את המצלמה שלך אתך כל הזמן. "הזדמנות צילום" מגיע לרוב בזמן שאתה הכי פחות מצפה לו. ניתן להחזיק בתיק מצלמה ועדשה אחת מחוברת שווה להשקיע ,רוב התמונות היפות הן תמונות שצולמו בספונטניות.

 4. תאורה - השתמשו בפלאש רק כשאתם צריכים. אם זו מצלמת DSLR ויש עליה פלאש חיצוני, כוונו אותו לכיוון התקרה או לקיר סמוך. ככה תוכלו להימנע מחשיפת יתר. נסו לצלם גם בלי פלאש. השתמשו בתאורות שונות כדי לקבל תוצאות מרהיבות יותר. נרות, אורות של רכבים, מדורה וכו'. במסגרת קורס הצילום למתקדמים אנו מלמדים שימוש נכון במבזקים ותאורה ובכך מנצלים באופן מלא את הפוטנציאל של המבזק המשולב בחלק מהמצלמות או ככזה המחובר מלמעלה.

 5.שבירת שיגרה- אל תקבל את המובן מאליו ביחוד במקומות צילום שגרתיים. נסה לחפש בסביבה המוכרת בעיניים רעננות, אולי אתה לא רואה שום דבר מעניין לצילום בסלון שלך או בחצר הבית אתה יכול לתפוס זווית מעניינת של אור או למצוא כמה פרחי בר בלתי צפויים בחצר שלך. לעתים קרובות נושא פשוט יכול להביא צילום דיגיטאלי מדהים.

 6.להנות מהדרך - נסו להיות יצירתיים אחד הדברים המהנים בצילום, לדעתי, הינו חיפוש ההשראה. נסה להסתכל על כל הסובב אותך בעיניים של צלם ולפתע תראה הזדמנויות שכנראה אף פעם לא ראית לפני כן. במסגרת קורס הצילום למתחילים אנו בוחנים עובדות משותפות של המשתתפים בקורס לומדים לראות את הדברים בעיניים בוחנות וחשוב יותר להתבונן בצילום בראיה של צלם.

 7. הכן רשימה של תמונות שהיית רוצה לצלם .במידה ואין ביכולתך להסתובב כל הזמן עם המצלמה מומלץ לרשום על פנקס קטן או בסלולר מקומות שהיית רוצה לחזור ולצלם בהם. ציין את כל הפרטים החשובים, כמו התאורה, כך שאתה יכול לחזור בו בזמן של יום או כאשר מזג האוויר הנכון.

 8.משחקי צבעים-צבע הוא נושא מרכזי בצילום הנלמד בכל קורס צילום, שימוש נכון בניגודיות יכול להעניק לתמונות שלכם עומק ורוויה. בעקרון לכל צבע יש צבע נגדי היוצר השפעה בולטת ומעניינת על הצבע השני לדוגמה: אדום מול ירוק. כחול מול כתום. לכן כאשר אתם מצלמים, בחנו את הסביבה וחפשו ניגודיות של צבעים.

 9. פונקציות המצלמה –הכי פשוט לצלם במצב AUTO כי זה הכי נוח במיוחד למי שלא עבר קורס צילום למתחילים. ברוב המצלמות מצב AUTO נותן כ-85% מיכולות המצלמה. יש במצלמה כל כך הרבה פונקציות ומצבים ייחודים שכדאי לנסות. בדקו את ספר ההוראות של המצלמה, או באתר היצרן.

 10. צלם צלם וצלם - פעם במסגרת קורס הצילום היו צועקים למשתתפים "צלם , "צלם" , "צלם" , כולם היו בטוחים כי המדריך מקבל עמלות ממוכר הפילים ומפיתוח התמונות... אם אתה משתמש במצלמה דיגיטלית, העלות של טעויות היא ללא תשלום .אל תפחד להתנסות פשוט דאג לכרטיס זיכרון , כמה שהנפח יותר גדול ככה יותר טוב. רק שימו לב שהמצלמה תומכת בנפח. אתה בהחלט תוכל ללמוד הרבה בתהליך הניסוי וכמובן למד מטעיות. היום בקורס הצילום במצלמות הדיגיטליות ריבוי הצילום מעניק התמקצעות גדולה וטובה יותר ללא שום עלות נוספת , פשוט צאו לצלם והרבה...

כאמור אלו הם חלק קטן מהרעיונות שיעזרו לך להוציא את המיטב מהתמונות ומהמצלמה הדיגיטאלית שלך. בתקווה שיעזרו בתיעוד הרגעים המיוחדים על הצד הטוב ביותר וגם להכיר חלק מלימודי קורס צילום מלא.