לימודי צילום, קורס צילום
  לפרטים נוספים
 הסכמה לקבלת חומרי פירסום ודיוור
  מאמרים
  לראות את הדברים מזווית קצת אחרת

לראות את הדברים מזווית  קצת אחרת

כל חובב צילום, גם אם טרם נרשם לקורס צילום, יכול להיעזר ולהתנסות במגוון רחב של זוויות צילום חדשות בעת הצילום הדיגיטאלי, בעזרתן ניתן לגוון ולהעניק פרשנות חדשה לתמונה וכמובן להתנסות באחד הכלים הנלמדים במהלך קורס צילום ומעניק פן אומנותי נוסף לתמונה .

אחת הדרכים היעילות והמהנות ביותר להפוך את התמונות הדיגיטליות למעניינות יותר היא לשנות ולגוון  את זוויות הצילום בכיוונים שונים ועל ידי כך לספק נקודת עניין לכל חובב צילום, המעוניין להתפתח ו"לטעום" את התחום בטרם כנסתו לקורס צילום. 

בכדי להמחיש  את רעיון הצילום בזווית הסתכלו על התמונות הפטרייה המפורסמת שצלמתי בפארק תמנע במסגרת מסע צילום באילת –לא צריך להיות בוגר קורס צילום בכדי להבחין כי התמונה הראשונה מושכת יותר ומסקרנת. ואילו השנייה מספקת המחשה מדויקת לגודלה האמתי של הפטרייה. סביר להניח כי סיכויי התמונה הראשונה לקטוף מחמאות הינן גדולות בהרבה מאשר באופציה השנייה שלדעתי הצנועה לא הייתה מביישת שום בוגר קורס צילום מתחיל.

תמונה ראשונה  -  צילום מזווית נמוכה
צילום מזויית נמוכה
תמונה שנייה- צילום מזווית גבוהה
 
ישנם מספר הבדלים נוספים בין התמונות הללו במונחים של קומפוזיציה, אגב נושא בפני עצמו אשר נלמד בפירוט  במסגרת קורס צילום  וראוי להרחבה במאמר נפרד. למשל בצילום הראשון האובייקט קרוב יותר וממלא את המסגרת, אך לצורך מאמר זה המיקום פחות חשוב  וההבדלים העיקרים הינם זוויות הצילום שמהן נלקחו.
התמונה השנייה צולמה בעודי עומד על גבעה סמוכה המשקיפה על הפטרייה ואילו בתמונה הראשונה התמקמתי מצדה השני של הפטרייה ובמרחק זהה , ובכדי להדגיש את גודלה נאלצתי לכרוע ברך ולהתכופף. בנוסף ,יכולתי להתקדם צעד אחד נוסף  קדימה ולשכב על הקרקע בכדי לצלם מזווית נמוכה יותר ובכך לספק לאובייקט מראה גדול עוד יותר.
מלבד השפעת זווית הצילום על תחושת גודל האובייקט המצולם, לצילום בזווית יכולה להיות השפעה של ממש על דפוסי האור והצל אותם לומדים לרוב בהרחבה בכל קורס צילום. ניתן  לראות בתמונה בצד השמאל שהדפוסים שעל גבי הפטרייה בולטים יותר, כתוצאה מהזווית שבה צילמתי אותו.
להלן מספר קטן של רעיונות לצילום מזוויות חדשות אותם תוכלו לממש בכל רגע נתון  ולהרגיש ממש בוגרי קורס צילום .
•    שכיבה על הקרקע או כריעה העיקר להגיע לזוית צילום נמוכה ככל שניתן ובכך להעצים את האובייקט.    ניתן להניח את המצלמה על הקרקע ולהעזר במסך הנשלף בכדי ללכוד את התמונה .
•    צילום מעל האובייקט - צילום מזווית גבוהה מנמיך את האובייקטים המצולמים.
•    צילום בזווית עקומה  - המצלמה נטויה כך שהדמויות והחפצים "על הצד". לעיתים משתמשים בזווית כזו כדי לתאר "נקודת מבט מעוותת".
 ובכן לא חשוב היכן אתם מצלמים ואם אתם בוגרי קורס צילום או לא... פשוט תנו לדמיון שלכם להוביל אותכם ולספק נקודות מבט חדשות.
לחצו כאן והכירו את  מגוון הסדנאות וההשתלמויות בצילום ממתחילים למתקדמים.