לימודי צילום, קורס צילום
  לפרטים נוספים
 הסכמה לקבלת חומרי פירסום ודיוור
  מאמרים
  10 טיפים קטנים לצילום בפורים

לפני הכל חשוב לזכור כי לא כולם רוצים להצטלם , צריך לבקש או לעורר עניין גם אצל הילדים לשתף אותם בצילום ולא לכפות עליהם תמונה בשביל שיהיה לנו מה להעלות ברשת החברתית שכולם יראו איך השקענו....

 

1.     להכין את הצלם המצלמה והמצולם , כולם צריכים להיות מודעים לרגע ולהיות מוכנים פיזית ונפשית . לעודד את ההפקה ואירוע הצילום לא פחות ממה שאנו מארגנים ובונים את התחפושת עצמה. לא חייב לצלם את התחפושת דוקא בפורים ניתן יום לפני או יום אחרי ממש להפיק יום צילום שמיועד בלי שום לחץ וקוצר בזמן.

2.     בפורים כולם (יותר)אוהבים להצטלם אז הכנה קצרה ויצאנו לדרך , יש לצלם בגובה המצולם לעיתים צריך לרדת לברכים או אפילו לשכב על הקרקע (בלי להתעצל) ולצלם את המצולם בגובה שלו , כך הוא יהיה מול המצלמה וכך הוא יביט ישר לעדשה , תמונות מזוויות אחרות רק יקטינו את המצולם , תחשבו על זה כשאנו מול הראי אנו ממש מולו , רק ככה אנו רואים האם הכל בסדר בכל הדרכים האחרות זה פשוט לא עובד.

3.     חלק מהתחפושות מעט לוחצות , מעט כבדות , מעט מסרבלות , מעט לא נוחות , עוקצות ,דוקרות ומה לא . אז לתת למצולם להתרגל לתחפושת לתת לו ללכת עם התחפושת גם יום לפני בבית גם כשזה פחות נעים על הגוף ברגע שמעמידים את המצולם מול הראי זה מצחיק להיות עם אורח רוח למצולם ולדאוג לצלם כשהוא מוכן וכשהתחפושת הופכת להיות משהו נחמד וחביב ולא בחלק של ההתסגלות.

4.     המצלמה , במידה ומדובר במצלמה מקצועית SLR אתם צריכים לדעת איך להפעיל אותה אם לא זה בדיוק הזמן להירשם לקורס צילום . הפעלת המצלמה באופן נכון תגרום לקלות בתפעול שלה וחשוב מכך התמונה תצא כפי שרציתם שהיא תצא. מצלמות פשוטות יותר או מכשירים סלולארים צלמו מקרוב צלמו עם פלאש צלמו באור יום באור מלא על המצולם ולא כשהוא בצל.

5.     הדגישו את פעילות המצולם , פשוט לביים את התמונה מי שיתחפש לנינג'ה צריך להציג מכת קרב ומי שמתחפש לרופא יציג את הסטטוסקופ או יבדוק את הדובי . הציפו את המצולם בדברים הקשורים לדמות לה הוא מחופש וצרו את הדרמה הנכונה . צלמו מקרוב פחות רקע ויותר עומק ומיקוד בתמונה.

6.     צלמו אירועים והפקות גדלות, במרבית הערים ישנם תהלוכות ותחרות תחפושות , יום צבעוני (לעיתים קצת רטוב) צרפו לתמונה מספר דמויות ליד המצולם העיקרי , כך תקבלו את אותה דמות במספר ומגוון צורות וצבעים , ברגע שיש מספר מצולמים "השתגעו" בצילום צלמו בזוויות אחרות הפיקו את המירב מהמצלמה שלכם סגרו או פתחו צמצמים צלמו מול השמש כשהדמות מסתירה את חלקה ותנו לתמונה שלכם להיות מבולבלת והרי פורים היום.

7.     משחק מבויים , תארגנו מספר מצולמים (משפחה , חברים , שכנים , חברים ללימודים ) ותנו להם לשחק במה שהם אוהבים , כדורגל ,קלאס, גומי, 7 אבנים, 3 מקלות ואפילו מול משחקי המחשב , כשהם בקבוצה עושים את מה שהם אוהבים אז הכל שמח ומחוייך יותר והכי כייף לקבל אח"כ תמונה בה 2 רופאים רצים אחרי כדור נינג'ה אחד מנסה לחסום אותם , מלכת אסתר מימין, חייל (או לוחם שייטת אקטואלי) מאגף משמאל, והכל בשביל לנסות להבקיע שער אחד . גם כשכולם יושבים על הספה בסלון ומנסים במשחק מחשב זה עובד מניסיו.

8.     אחרי שצילמתם תמונות רוחב ואורך ומשחק והפעלה וקבוצתי ועוד ועוד תמונות רבות , אז תמונת פנים (פרוטרט בשפה המקצועית) קצת יותר גדול מתמונת פספורט שתחת כל עטיפת התחפושת נראה את המצולם והרי בשבילו אנו עושים את הכל. וכן מותר לבקש לחייך גם ממי שהתחפש לגרגמל , והכי כדי לנסות להצחיק . תחזיקו ביד ספרי חוטים תספרו לאחור כאילו בשביל שהמצולם יתכונן לתמונה ואז במקום לצלם תשפריצו לכיוונו וצלמו ישר , ההפתעה והאותנטיות יהיו נחלת הצילום.

9.     התארגנו במשותף לשכור זמן סטודיו , מרבית הסטודיויים משכירים לפי שעה אין אנו צריכים שעה שלמה לילד ומספר דקות מספיקות , העלות תרד משמעותית כשמספר אנשים חוברים יחד ומשכירים את הסטודיו , אפרו והלבישו את המצולם מבעוד מועד , כך לא תבזבזו זמן בסטודיו , שם תעשו רק תיקונים אחרונים , השתמשו ברקעים השונים באביזרים השונים , זה המקום שמותר ורצוי לעשות הכל בשביל לביים את התמונה , והכל בנועם ומשחק , ילדים קטנים ותנוקות הושיבו על הריצפה ותנו להם את הזמן הם יביטו לכיוונכם כשהם ירצו , תהיו מוכנים תמיד ובכלל יום זה הסתוססו עם המצלמה בכל מקום , תמיד יש מה לצלם.

10.  אז המלצנו להסתובב כל היום עם המצלמה , שמרו עלה המצלמה והציוד , אל תשאירו אותם באוטו, ובמרבית ביטוחי האוטו המצלמה לא מבוטחת , הזהרו ממים וגשם , גם המצלמה שלכם לא אוהבת רטיבות . במקומות המוניים שימו לב שאתם לא נמחצים או עלולים ליפול. בהחלפת עדות הרכבת מבזקים צאו מהאזור ההמוני בצעו את ההחלפה וחזרו 2 עדשות ביד במקום המוני עלול להסתיים באופן פחות טוב ממה שאנו רוצים .

והכי חשוב , קחו נשימה ארוכה יום שלם של צילומים זה לא דבר קל אל תדחסו הכל לשעה אחרת והרי המטרה לצלם את התמונה הכי טובה כשהסביבה הכי נינוחה שאפשר.

צילום, טישקובה יוליה פרוקיט מסע טללים 2012

חג שמח